Zdrada i alkoholizm w małżeństwie

Mam duży problem z mężem,który jest alkoholikiem i nie chce się leczyć.3 dni temu odkryłam, że mnie zdradza z 2 kobietami-przyznał się i powiedział, że to nie pierwszy raz(jesteśmy małżeństwem 10lat).Zabolało mnie to ogromnie zwłaszcza teraz bo jestem w 6 m.ciąży,(mamy również 9letnią córkę).Gdy zapytałam dlaczego to zrobił to odpowiedział, że jestem dla niego często niemiła i że inne kobiety go wielbią a ja nie.Zagroził,że zrobi to znów jeśli się nie zmienię.Co mam zrobić?Czy to moja wina?

Witam,
trudno osądzać o winie w takich sytuacjach, zresztą chyba nie warto, lepiej jest szukać rozwiązań. Myślę, że warto byłoby żeby Państwo skorzystali z pomocy terapeuty par, najlepiej gdyby poszli Państwo razem i tam wyjaśnili wszystkie sporne kwestie. Gdyby jednak z jakichkolwiek względów to się nie udało to zachęcałabym Panią do skorzystania z pomocy psychologa, jest wiele miejsc gdzie takiej pomocy można szukać. W razie dodatkowych pytań czy wątpliwości proszę o bezpośredni kontakt na maila (adres na stronie gabinetu). Pozdrawiam.