Zdrada i nadużywanie alkoholu przez partnera a myśli o zakończeniu związku

witam jestem z moim chlopakiem 8 lat mamy corke ale boje sie ze on jest ze mna ze wzgledu na nia kiedys mi to powiedzial w klotni I kiedys mnie zdradzil ciagle sie klocimy przez alcohol on pije za duzo ja wcale mysle zeby zakonczyc ten zwiazek on mi obiecuje ze sie poprawi mowi ze chce miec ze mna drugie dziecko I wziac slub ale ja mysle ze po slubie bedzie gorzej jestem bardzo zazdrosna ciagle przybita nerwy mam denerwuje mnie wszystko caly dzien siedze sama w domu nie mam z kim pogadac

Witam Panią,

Zastanawia się Pani nad tym, czy zakończyć związek z chłopakiem. Jest to bardzo trudna i ważna decyzja, ponieważ kontynuacja związku wiązałaby się również z zawarciem związku małżeńskiego. Cała sytuacja w której się Pani znalazła oraz trudności z podjęciem tej ważnej decyzji powodują, że jest Pani nerwowa i przybita.

Osiem lat związku oraz wspólne dziecko mogą skłaniać Panią do podjęcia decyzji, by pozostać z partnerem oraz wziąć z nim ślub. Z drugiej strony natomiast wspomina Pani o zdradzie, o nadużywaniu alkoholu przez partnera, kłótniach. Wyczuwam, że nie wierzy Pani w obietnice chłopaka iż zmieni swoje zachowanie. Być może już kiedyś to Pani obiecywał i niestety nie dotrzymał słowa. Warto byłoby spróbować nakłonić partnera do podjęcia leczenia problemu alkoholowego. Wtedy możliwa byłaby również psychoterapia Państwa jako pary. Jednak jeśli Pani się to nie uda to warto, aby podejmując decyzję o kontynuacji związku pamiętała Pani, że bardzo często osoby uzależnione składają obietnice, że przestaną pić, jednak nie dotrzymują ich. Taka sytuacja może trwać w nieskończoność. Warto również, żeby pomyślała Pani o swoich potrzebach, zastanowiła się, czego tak naprawdę pani potrzebuje czy ten partner zaspokaja Pani potrzeby, czy chce Pani walczyć o ten związek. Kiedy mamy problem z podjęciem decyzji dobrze jest również wyobrazić sobie jak będzie wyglądać nasze życie za 5, 10, 15 i więcej lat, kiedy podejmiemy decyzje na "tak" a jak jeśli zdecydujemy inaczej. Wtedy należy odpowiedzieć sobie na pytanie, która wizja życia jest bliższa naszym pragnieniom i da nam więcej szczęścia.

Zachęcam do dokładnego rozważenia wszystkich za i przeciw każdej z możliwych decyzji biorąc pod uwagę swoje potrzeby i pragnienia a także dobro córki.

Pozdrawiam,
Monika Wysota

Zdecydowanie proszę nie robić sobie drugiego dziecka, dopóki on nie przestanie na stałe pić, gdyż jest to prosty sposób na zwiększenie dramatu Państwa sytuacji. Proszę się zastanowić jaką wartość mają obietnice nie poparte czynami?

Mam wrażenie, że potrzebuje Pani pomocy i zmiany. Spotkanie z psychologiem (może tez być online, są gabinety, które tak funkcjonują, a to znaczne ułatwienie dla osób mieszkających za granicą) byłby dobrym pomysłem, szczególnie, że trudności i kryzys, jaki Pani przeżywa, zaczynają dawać objawy lękowe.

Witam, sprawa wygląda bardzo poważnie. Proszę zgłosić się na wizytę do psychologa lub psychoterapeuty. Sprawy relacji w związkach są z reguły zbyt skomplikowane, aby można było coś doradzić przez internet. Wskazane może okazać się podjęcie psychoterapii lub terapii dla osób współuzależnionych. Pozdrawiam