Zdrada partnera i trudności w wyborze partnera

Zdradziłam, jak myślałam, miłość swojego życia. Miałam wyrzuty sumienia, ale szybko zostały uciszone poprzez faceta, z którym zdradziłam (rozmowy, pocieszenia itd.). Gdy mój zdradzony chłopak się dowiedział i przypomniał mi nasze miłe chwile, zaczęłam rozpacz i przepłakałam całą noc, prosząc o wybaczenie. Najgorsze jest to, że myślę o jednym i drugim. Brnę w romans dalej, jednak zaznaczając drugiemu, że mój pierwszy zawsze będzie w moim życiu ważny. Wiem, że jestem złym człowiekiem. Nie wiem co

Witam,

jest Pani bardzo młodą osobą i wciąż poszukuje swojej drogi, także w budowaniu bliskich relacji. Wszystko wskazuje na to, że ciężko jest Pani któregoś ze wspomnianych chłopaków wybrać, a może od każdego z nich dostaje Pani coś, czego nie daje drugi z nich. Warto przyjrzeć się temu, co sprawiło, że zdradziła Pani partnera, dlaczego do tego doszło, czego Pani brakuje w tym związku i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jest możliwe, by jednak dostać to coś od niego.

Te wątpliwości nie świadczą o tym, że jest Pani złym człowiekiem, ale że ma Pani wątpliwości i szuka odpowiedzi na istotne kwestie w życiu. Proszę pamiętać, że czasami po prostu tak jest, że jest nam ciężko podjąć ważne życiowe decyzje, zrezygnować z czegoś ważnego, na rzecz nieznanego, ale pociągającego. Zachęcam do kontaktu z psychologiem, podczas pracy ze specjalistą, mogłaby Pani przyjrzeć się bliżej sobie, swoim motywacjom, uczuciom, czego Pani by chciała i jak to osiągnąć – czy to co Pani robi przybliża Panią do celu, czy też może nie. Jeśli nie, co można zrobić inaczej, by Pani działania prowadziły Panią do miejsca, gdzie chce się Pani znaleźć.

Pozdrawiam
Elwira Chruściel