Zdrada po 25. latach małżeństwa

Po 25 latach zdradziłm mężą. Kocham mojego nowego partnera, z wzajemnością. Chcemy byc razem. Trudno jest mi jednak patrzeć jak przeżywa to wszystko mój mąż, który twierdzi, ze nadal mnie kocha. Chciałby za wszelką cenę uratować nasz związek. Mam poczucie, że jesli zostanę w tym związku, dla mnie będzie to wegetacja. Mój mąz jest atrakcyjnym mężczyzną ale mnie nie pociąga. Mamy 2 synów 26 i 17 lat, którzy mieszkają z nami. Bardzo ich kocham, też mi ich żal. Czy pozostanie w tym związku ma sens?

Dzień Dobry,
Wszystko ma/może mieć sens tylko czy to jest Pani sens życia ? Mam poczucie, ze wszyscy Państwo cierpicie - pytanie, kto za co weźmie odpowiedzialność. Decyzje tak mają ze łączą się z odpowiedzialnością za nie. Terapia par pomaga - terapeuta na początku pyta o to "nad czym pracujemy" ? nad dalszym byciem razem,
nad rozejściem czy nad decyzja co dalej ?
No i jeszcze jedno - odłączyłabym bym od wszelkich rozmów dorosłych Pani synów - dorośli ledwo dają radę to jak oni mają to znosić. Serdecznie pozdrawiam, Dorota Szykulska-Paprocka

Mgr Agata Dusza Psycholog, Opole

Witam
Niestety już gdy zdecydowała się Pani wejść w związek pozamałżeński naraziła się Pani na wszystkie komplikacje z tym związane. I przeżywanie tych dylematów też. Teraz jest taka sytuacja, że cokolwiek Pani zrobi ktoś będzie cierpiał i musi Pani mieć tego świadomość. Wybór zależy od Pani, albo będzie cierpiał mąż i synowie, albo Pani i Pani nowy partner. Musi Pani sobie zadać pytanie, kto jest dla Pani najważniejszy, czy Pani sama, czy mąż i dzieci? oczywiście dzieci są już dorosłe lub prawie. Proszę się zastanowić jak Pani to wszystko zorganizuje. Co Pani zyska a co straci?
Wybór jest bardzo trudny, ale ponieważ konsekwencje tego poniesie Pani, to też Pani musi podjąć decyzję. Oczywiście z partnerem lub z mężem
Pozdrawiam
Agata Dusza