Zdrada w związku i ciąża z kochankiem

Witam , mam przyjaciółkę, która zdradziła męża wcześniej on sam ją zdradzał.Jednak ona zaszła w ciążę z kochankiem, teraz poweidziałą wszystko a ten wyzywa ją od najgorszych. chce odejść a on ją szantrażuje. Z mężem ma jedno dziecko no i drugie z Kochankiem. Przyjaciółka jest załamana psychicznie jak ja mam jej pomóc???? Sama nei daje rady. dodam że mam kontakt z jej kochankiem. też jest załamay i zakochany w niej i dzieciach! POMOCYYY ANKA
ponad rok temu

Dzień dobry!
Sytuacja jest skomplikowana i być może koleżanka dziś nie wierzy, że ten stres, lęk i zagubienie mogą się kiedykolwiek skończyć. Jednak wiele kobiet i mężczyzn było w podobnej sytuacji (ujawnienia romansu, kryzysu związku, ciąży pozamałżeńskiej) i rozwiązało ją, a obecnie są szczęśliwi.
Przed koleżanką wiele decyzji, ale też przede wszystkim wyzwanie bycie cierpliwą. Rozwiązań tej sytuacji jest wiele, choć pewnie każde z nich opierałoby się o kwestie:
powrót do małżeństwa i staranie się o naprawienie tej relacji (i czy jest to możliwe również ze strony męża)?
rozstanie z mężem i związek z nowym partnerem, ojcem dziecka?
a może zdystansowanie się do kwestii związków z mężczyznami i zatroszczenie się przede wszystkim o siebie, własny spokój, usamodzielnienie?
Wszystkie te rozwiązania są możliwe i każde z nich może okazać się najlepsze właśnie dla koleżanki.
Wsparcie w tym kryzysowym czasie i pomoc w poszukiwaniu konkretnych rozwiązań może zaoferować psychoterapeuta.
Pozdrawiam!

Dzień Dobry Pani,

Jest Pani prawdziwą przyjaciółką, co jest tak szlachetne i coraz rzadziej spotykane.

Co Pani może?
Jest Pani obecna, wspierająca, dająca komunikat, że przyjaciółka może liczyć na Panią - i to jest to, co najbardziej cennego może Pani dać.

Życzę Pani zadowolenia z siebie,

Irena Mielnik-Madej
irena.mielnik.madej@gmail.com