Zdrada żony po wyjeździe męża

Gdy wyjechałem za granicę moja żona wdała się w romans.zdradziła mnie raz na pewno a może kilka krotnie z tym facetem.co ją mam zrobić?

Dzień dobry. W takiej sytuacji pierwszym krokiem mogłaby być szczera rozmowa z żoną na temat tego co się stało. Zazwyczaj zdrada w małżeństwie wynika z dużego napięcia, frustracji lub innych niewypowiedzianych uczuć i myśli. Polecam Panu też rozważenie konsultacji z psychoterapeutą zajmującym się terapią par (in. terapeutą systemowym). Rozmowa z terapeutą pomaga partnerom w porozumieniu się bez kłótni i wzajemnego oskarżania. Przypuszczam, że zaistniała sytuacja jest dla Pana trudna, dlatego proszę nie zwlekać i porozmawiać z żoną – ewentualnie umówić wizytę u specjalisty. Serdecznie pozdrawiam.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Znalazł się Pan w trudnej sytuacji. Żona w pewnym sensie zawiodła. Jednak zdrada zawsze jest wynikiem jakiegoś kryzysu w związku. Być może tym kryzysem był Pana wyjazd.
Generalnie istotne jest czy jest Pan w stanie wybaczyć żonie zdradę i chcecie Państwo ratować swój związek. Jeżeli tak, to niezbędna jest szczera rozmowa o tym co się wydarzyło i Waszych oczekiwaniach.
Pomocne może być wsparcie terapeuty par. Przy trzeciej osobie łatwiej jest rozmawiać o trudnych emocjach. Proszę się nad tym zastanowić.

Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry, to bardzo trudna sytuacja. Rozumiem, że nie wie pan jak dalej postąpić - wybaczyć, zaufać czy nie. Moim zdaniem nie warto podejmować żadnych decyzji w stanie wzburzenia, zachęcam do szczerej rozmowy z żoną, na temat pana zawodu, cierpienia, utraconego zaufania, ale też warto posłuchać żony- co się stało, dlaczego doszło do zdrady, co na to wpłynęło. Następnie warto szczerze rozmawiać o tym jak każde z Was widzi dalsze życie, jak można je odbudować, czy oboje chcecie go odbudować. Spodziewam się, że to nie będzie jedna rozmowa ale będzie ich kilkanaście a nawet kilkadziesiąt. Pomocna może się również okazać rozmowa przy wsparciu specjalisty - psychoterapeuty pracującego z parami. Pozdrawiam.