Zdradził mnie i odszedł, a kiedy go widzę, wszystko się we mnie trzęsie. Czy mam nerwicę?

Rozstałam się 3 miesiące temu z chłopakiem, z którym mieszkałam. Powodem rozstania była zdrada z jego strony. Na dzień dzisiejszy, kiedy go widzę, wszystko we mnie się trzęsie, pomimo że nie jesteśmy razem i jest z tą, z którą mnie zdradził. Często mnie odwiedza w pracy. Nie daje mi spokoju. Nigdzie już nie wychodzę i prowadzę tryb życia praca-dom-praca, bo jak gdzieś wyjdę to on zaraz jest w tym samym miejscu nawet po godzinie. Żyję z dnia na dzień i jest tak, że przez 2 tygodnie mogę spać, a przez tydzień cierpię na bezsenność. Czy powinnam się wybrać do lekarza?

ponad rok temu

Witam serdecznie.

W tej sytuacji radziłabym Pani nawiązanie kontaktu z psychologiem lub psychoterapeutą. Pani aktualne problemy mają najprawdopodobniej charakter reakcji depresyjno-lękowej w związku z sytuacją stresową.

Psychoterapeuta udzieli Pani wsparcia, którego teraz bardzo Pani potrzebuje. Warto również zastanowić się nad postawieniem określonych granic byłemu partnerowi. Lekarz może z kolei przepisać leki uspokajające i nasenne do doraźnego stosowania, które pomogą przetrwać trudne chwile.

Z pozdrowieniami