Zdrętwiały mały palec u lewej ręki

Witam. Od kilku dni dreczy mnie maly problem. Otoz czuje jakbym mial zdretwialego małego palca u lewej ręki, oraz zewnetrzna czesc dloni taki stan zaczął się kiedy skorzystałem z sauny. Myslałem, że to minie. W sumie da się z tym żyć, ale odkryłem coś nowego w momencie kiedy uciskam czuje taki dziwny ból a jesli chce wykonać ruch jak przy otworzeniu drzwi i osoba z drugiej strony wstrzymuje je boli mnie całe przedramie. Czym to może być spowodowane?Zator? Powinienem czekac?Z gory dziekuje za po

Piotr Jurczyk

Witam. Ostra choroba naczyń, w tym zator, ujawniła się głównie jako upośledzenie funkcji całej ręki, jej oziębienie i stały ból. Pod warunkiem, że nie zażywa pan żadnych farmaceutyków i biorąc pod uwagę Pana wiek, jest ona bardzo mało prawdopodobna. Coś, co jest bardziej prawdopodobne, to dłuższy ucisk łokcia o twardą powierzchnię i przejściowe uszkodzenie nerwu łokciowego (z grupy tzw. obrażeń sobotniej nocy). Może pan stosować maść z NLPZ do czasu wizyty u lekarza (może być POZ lub neurolog), do której zachęcam. Pozdrawiam.