Zdrowa dieta. Co zjeść, żeby schudnąć?

Mam 15 lat i jestem dziewczyną. Ważę 85 kg przy wzroście 175 cm. Tryb aktywności to raczej umiarkowany. 2 razy w tygodniu co najmniej godzina ćwiczeń. Próbowałam się już wcześniej odchudzać, ale moim problemem jest podjadanie w nocy. Rankiem w ogóle nie czuję głodu, za to wieczorem koniecznie muszę coś zjeść. W mojej rodzinie nie występuje otyłość, ewentualnie lekka nadwaga. Nie choruję na choroby przewlekłe.

Mój jadłospis: -śniadanie: banan, zielona herbata z 2 łyżeczkami cukru, -II śniadanie: kanapka z szynką i ogórkiem,sok, -obiad: 2-3 ziemniaki, kotlet schabow, 2 łyżki kapusty kiszonej, -kompot w czasie między obiadem a kolacją, często zdarza mi się podjadać jakieś kanapki z serem i szynką, -kolacja: pomidor z serem żółtym i sosem śmietanowym, 4 kromki chleba białego. I jeszcze w międzyczasie jakieś słodycze, kawałek czekolady czy kilka cukierków. Miewam też napady głodu, kiedy zjadam na raz na przykład całe pudełko ciastek.

Witam,

Twoim podstawowym błędem jest spożywanie dużych ilości cukru prostego, który powoduje szybkie zahamowanie głodu (szybki wzrost poziomu cukru) i równie szybki jego powrót (szybki spadek cukru do poziomu niższego niż poprzednio), to powoduje ponowne sięganie po bogate w cukier przekąski i tak to się wszystko nakręca. W efekcie jesteś rozdrażniona, głodna a kilogramy i tkanka tłuszczowa ciągle się zwiększają.

Dodatkowo jesz zbyt małe śniadanie i dużą kolację. Jeśli rozłożysz sobie 5 posiłków w ciągu dnia, co 2-3 godziny nie będziesz miała takich napadów głodu w nocy. Dodatkowo zmniejsz spożycie białego pieczywa, a zastąp je pełnoziarnistym, bogatym w węglowodany złożone i błonnik, które wypełniają żołądek na długi czas, nie powodując głodu. Dodatkowo poczytaj artykuł poświęcony zdrowym nawykom żywieniowym i do nich się stosuj http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam