Zdrowa dieta i jadłospis dla 15 latki

Proszę o pomoc w ułożeniu zdrowego jadłospisu dla 15 letniej dziewczyny. Uwielbiam jeść pieczywo, warzywa, owoce, ryż, kasze, makarony, nabiał, ryby. Niestety jestem łasuchem. Lubię słodkie serki kanapkowe np. truskawkowe. Jeśli chodzi o moją aktywność fizyczną to 4 godziny w ciągu tygodnia ćwiczę na wychowaniu fizycznym, dużo spaceruję i 2-3 h w tygodniu ćwiczę sama. Co jeść żeby nie tyć i w jakich ilościach z góry dziękuję za pomoc : )

ponad rok temu

Witam,

Jeśli chcesz odżywiać się według konkretnego jadłospisu powinnaś udać się do dietetyka. Z mojej strony mam za mało informacji. Zanim zaczniesz stosować jakąkolwiek dietę zapoznaj się ze zdrowymi nawykami żywieniowymi i do nich się zastosuj http://portal.abczdrowie.pl/jaka-dieta-dla-nastolatka. Nie powinnaś stosować popularnych diet odchudzających, których skutkiem jest efekt jojo i niedobory pokarmowe, a także w wieku przypadkach zaburzenie wzrostu i dojrzewania.

Dodatkowo zacznij wykonywać ćwiczenia na te partie ciała, które chcesz zredukować. Ćwicz co najmniej 45 minut 3 razy w tygodniu. Wykonuj ćwiczenia naprzemiennie – siłowe 15 minut i aerobowe 30 minut (rower, jogging, pływanie). Dzięki ćwiczeniom tlenowym (aerobowym) spalanie tkanki tłuszczowej będzie skuteczniejsze.
Pamiętaj, że efekty będą widoczne po kilku miesiącach, ale tylko wtedy, gdy połączysz ćwiczenia z prawidłowym odżywianiem.

Pozdrawiam.