Zdrowa dieta - jak schutecznie schudnąć?

Mam 18 lat. Wzrost 172, waga 82 kg. Bardzo chcę schudnąć, próbowałam już wszystkiego, kremów, tabletek, ale to nic nie pomagało. Najbardziej mi zależy, by schudnąć w biodrach, udach i łydkach. W porównaniu do reszty ciała to nogi mam naprawdę grube, co mnie dobija :( Chciałabym schudnąć jakieś 10 kg do maja i chciałabym schudnąć w jakiś naturalny sposób, bez tabletek itp. Bardzo bym prosiła o jakieś skuteczne ćwiczenia, dietę. Z góry dziękuję.

Witam,

Jeśli zależy Ci na pięknym ciele przede wszystkim powinnaś dowiedzieć się jaką dietę stosować, aby była skuteczna i do tego nie powodowała efektu jojo. Przede wszystkim nie stosuj tabletek, ani suplementów odchudzających, nie stosuj też diet głodówkowych oraz jakichkolwiek diet popularnych. Są to diety, które nadmiernie ograniczają podaż kalorii, a organizm musi bronić się przed głodem. Robi to magazynując tłuszcz. Tak więc mimo, iż dostarczasz mało energii, szybko chudniesz i równie szybko powracasz do dawnej wagi, a nawet ją znacznie przekraczasz. Mija to się z celem i przede  wszystkim jest niekorzystne dla Twojego zdrowia.
Prawidłowa dieta powinna dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych oraz odpowiedniej ilości energii. Niekiedy wystarczy wyeliminować kilka produktów spożywczych oraz przestać popełniać błędy żywieniowe.
Najczęstszym z błędów jest nieregularne spożywanie posiłków. Każdego dnia powinniśmy jeść 4-5 posiłków, co 2-3 godziny. Wydaje się to dużo, jednak badania wykazały, że jedząc 2-3 posiłki dziennie spożywasz znacznie więcej kalorii, a w jednym posiłku możesz nawet dostarczyć 70% dziennej racji pokarmowej. W tym momencie organizm nie jest w stanie poradzić sobie z tak dużą ilością pożywienia i nie przyswaja składników odżywczych, tylko zamienia je w tłuszcz. Warto więc sięgać po pożywienie częściej, ale w mniejszych ilościach.
Posiłki powinny być lekkie i małe objętościowo. Śniadanie powinno być głównym i najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia.
Nie powinniśmy najadać się, ale wstawać od stołu z lekkim niedosytem, a posiłki spożywać powoli. Dzięki temu sygnał o sytości szybciej dotrze do mózgu, a Ty zjesz mniej.
Warto zajrzeć do artykułu poświęconemu zdrowym nawykom żywieniowym i zacząć się do nich stosować http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
Równie ważna jest aktywność fizyczna, która szczególnie w Twoim wieku odgrywa decydującą rolę w utrzymaniu szczupłej sylwetki i zdrowia. Powinnaś ćwiczyć, co najmniej 30-40 minut dziennie. Przykładowe ćwiczenia, które możesz wykonywać w domu znajdziesz na naszej stronie.

Pozdrawiam.