Zdrowa dieta na przybranie masy

jak zdrowo przytyć. Mam wtórny zanik miesiączki, Mam 170 cm wzrostu i aktualnie moja waga skacze od 46 do 49. jEst to duzo za mało. MOja najwyższa waga to 53 kg, z których bardzo szybko spadałm, najlepiej się czuje ważąc 49. Lekarz ginekolog kazał mi koniecznie przytyć aby dostać miesiączke, jednak bardzo się tego boje. NIe akceptuje wyglądu swojej twarzy przy wadze powyżej 50 kg, jak przytyć aby tłuszcz nie zagnieździł się w okolicach twarzy, ale aby przybrac w biodrach i udach. prosze opomoc

Dzień dobry!
Twój ginekolog ma rację, jeżeli chodzi o to abyś przytyła. Z niedożywienia organizmu może pojawić się wiele bardzo poważnych chorób. Na szczęście można przytyć do zdrowej wagi i wyglądać pięknie. Ważne jest aby dobrze odżywiać Twój organizm, ale też żebyś akceptowała swój wygląd. Mogłabym Cię zasypać informacjami na temat tego, co jeść, pić i jak trenować, ale sądzę, że znacznie rozsądniej będzie jeżeli udasz się do dobrego specjalisty dietetyka w swojej okolicy. Powiedz mu o swoim stanie zdrowia, o swoich potrzebach i obawach. Jestem pewna, że odpowiednio dobrana dieta i właściwe ćwiczenia poprawią Twoje zdrowie i samopoczucie. Pozdrawiam!