Zdrowe odchudzanie 12-latki i ćwiczenia na szczupłe nogi

Cześć moja siostra Julka ma 12 lat 163 cm wzrostu i waży 50 kg. Jest bardzo wyśmiewana przez rówieśników np. że jest gruba. Jej największym problemem są jej grube nogi marzeniem mojej siostry jest byc szczupłą dziewczyną. Bardzo prosze o pomoc ;)

Dr Agata Cezari Dietetyk, Wrocław

Nie rozumiem kompletnie, siostra ma niedowagę...w razie, jeśli mimo wszystko będziecie szukać dietetyka, polecam medyczną dietetykę, jest sprawdzona klinicznie i oparta na badań z krwi żylnej, ale do takiej decyzji zawsze potrzebny jest rodzić...
pozdrawiam!

Proszę poradzić siostrze, aby zaczęła regularnie ćwiczyć, niech to będzie wysiłek fizyczny, który sprawia jej przyjemność, tzn. nie będzie musiała zmuszać się do niego. Bardzo trudno jest odchudzić tylko jedną partię ciała dietą – zwłaszcza uda, tym bardziej, że wg skali na siatce centylowej Pani siostra nie ma nadwagi. Pozdrawiam,

Twoja siostra posiada odpowiednią masę ciała, więc odchudzanie nie jest jej potrzebne. Jeśli chce zachować ładną figurę powinna ćwiczyć na wf w szkole i np. 2 razy w tygodniu po szkole ( albo w weekand) może wybrać inną aktywność fizyczną np. bieganie, basen, jazda na łyżwach. Powinna też zrezygnować z przetworzonej żywności, fast foodów, słodyczy, napojów słodzonych gazowanych.