Zdrowe odchudzanie a anoreksja

Witam! Mam 180 cm i ważę 72 kg. Wiem, że moje BMI jest w granicach normy, ale chciałabym schudnąć do 65 kg. Jestem uczennicą, codziennie chodzę 0,5 godziny do i ze szkoły oraz 2 razy w tygodniu ćwiczę na wf. Podejmowałam już wiele razy odchudzanie. Zacznę od tego, że przez 5 lat borykałam się z anoreksją, ale czuje się już zdrowa. Jem normalnie, nie głodzę się, mam swoje ochoty i ochotki, na które sobie pozwalam. Sama z tego wyszłam, bo ta choroba pokazała mi najczarniejszy scenariusz. Na ogół jadam jadam ok. 2000 tys kcal, ale czasami miewam napady: jem wtedy na zasadzie 3 razy byle: byle jak, byle ile i byle co. Chce schudnąć dla siebie, dla lepszego samopoczucia. Nie wiem ile powinnam jeść kalorii dziennie, aby to osiągnąć? Chce poradzić się kogoś doświadczonego, żebym znowu nie popadała w paranoje typu 700 kcal dziennie. Nie chce, nie tędy droga! Proszę o rozsądną odpowiedź, pozdrawiam Kasia.
ponad rok temu

Witam,

Twoje BMI wynosi 22.22.
Masz prawidłową masę ciała.
Nie polecam Ci ochudzania.
Możesz natomiast skorzystać z większej dawki ćwiczeń, aby wymodelować ciało.
Dokładne zapotrzebowanie Twojego organizmu, możesz wyliczyć ze wzoru Harrisa-Benedicta.

665,1 + (9,567*M) + (1,85*W) - (4,68*L)

gdzie:

M -masa w kg

W - wzrost w cm

L - wiek

Uzyskaną wartość musisz przemnożyć przez 1,75.
To współczynnik odpowiadający Twojej aktywności fizycznej.
Uzyskasz dzięki temu Twoje zapotrzebowanie.
Przy dietach odchudzających odejmuje się od tej wartości ok. 1000 kcal.
Tobie jednak nie polecam diety.

Piramidę Zdrowego Żywienia znajdziesz na:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite...

POZDRAWIAM