Zdrowe odchudzanie po dwóch ciążach

Witam mam 27 lat 160 cm i 74 kg :( niedawno urodzilam drugie dziecko. W ciazy dosc duzo przytylam, bo az 26 kg (z pierwszym dzieckiem bylo to samo). Po urodzeniu "stanelam" na wadze 74 kg, ktora ani w gore ani w dol sie nie porusza. Zaznaczam, ze karmie piersia, staram sie jesc w miare regularnie i zdrowo - duzo owocow, warzyw, gotowanie na parze oraz picie duze ilosci wody niegazowanej. Nie moge cwiczyc bo prawie co pol godziny karmie. Prosze o pomoc co moge zrobic, zeby schudnac !!! Karolina

Pani Karolino, dopóki nie skończy Pani karmić proszę się nie odchudzać. W czasie karmienia ze względu na dziecko i na Pani bezpieczeństwo zdrowotne diety redukcyjne są całkowicie przeciwwskazane. Po pierwsze w trakcie naturalnych procesów po porodzie Pani masa ciała może jeszcze spaść (nie zawsze dzieje się to bardzo szybko, proszę dać biologii trochę czasu). Szczególnie jeżeli prowadzi Pani zdrową dietę waga ciała może się jeszcze unormować bez specjalnego wspomagania. Jeżeli tak się nie stanie to po zakończeniu karmienia polecam sprawdzić poziom hormonów płciowych (ażeby zobaczyć, cz mechanizm hormonalny nie "trzyma masy") oraz można rozważyć stosowanie diety redukcyjnej opartej na deficycie energetycznym.