Zdrowe odchudzanie u 18-latki

Ważę 50 kg przy wzroście 163. Nie czuję się dobrze i chciałabym schudnąć, ale w sposób racjonalny i nie zagrażający zdrowiu. Jak tego dokonać? Z góry dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam.

Szanowna Pani,

Pani masa ciała nie budzi absolutnie żadnych zastrzeżeń a jej obniżenie może pogorszyć stan Pani zdrowia a co za tym idzie- urody. Czym innym jest natomiast kształt ciała. Być może w codziennym żywieniu zapomina Pani o dostarczeniu ważnych składników i w efekcie masa mięśniowa jest wątła a skóra niedostatecznie promienista i elastyczna. W efekcie nie podoba się Pani wygląd ciala.
Zachęcam do poprawy codziennych nawyków żywieniowych bez konieczności odchudzania. Najlepszym wskaźnikiem do budowania codziennego menu jest tu piramida prawidłowego żywienia, rekomendowana przez IŻŻ. Ważne jest także codzienne spożycie wody na poziomie 1,2-1,5l, wypijanej małymi porcjami, w ciągu całego dnia. Jak rozmieszczać posiłki? Pierwszy z nich- w ciągu godziny po przebudzeniu, kolejne co 3-4 godziny i ostatni na 2-3 godz, przed snem.

Pozdrawiam, Justyna Siwiela

Witam serdecznie! Pani masa ciała jest prawidłowa. W celu wymodelowania sylwetki polecam regularne ćwiczenia fizyczne oraz wprowadzenie racjonalnego żywienia. Wskazówki znajdzie Pani na stronie www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam, Pani złe samopoczucie bardziej bym wiązała z niską masą ciała niż potrzeba jego odtłuszczania. W mojej ocenie nie ma absolutnie podstaw ani potrzeby do odchudzania. Jeśli jest Pani niezadowolona ze swojej sylwetki to proszę trochę aktywniej zacząć żyć, zafundować sobie systematyczną aktywność fizyczną, a w kwestii żywienia zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl. Serdecznie pozdrawiam ;)