Zdrowe odżywianie i mniejsze posiłki a uczucie głodu

Witam, mam 19 lat. Od zawsze dużo jadłam, ale od niedawna staram się trochę schudnąć. Jem trochę mniej ,ale zdrowiej. Dużo błonnika, warzyw, owoców,ciemny chleb itd. Zawsze po 2 albo 3 godzinach jestem głodna, a przy tym trzęsą mi się ręce i robi mi się słabo. Najgorzej jest po kolacji bo słabość nie daje mi spać,kolacje jem ok19 lub 20, a kładę się dość późno.Wcześniej jadłam nawet w nocy!Dodam, że nigdy nie byłam gruba, tylko ostatnio trochę przytyłam. Proszę o poradę!

Witaj,
Kaloryczność Twojej diety powinna wynosić około 1800 - 1900 kcal. Podlicz proszę ile zjadasz w ciągu dnia. Objawy, które opisujesz mogą być także wynikiem zaburzeń glikemii - nagłym spadkiem glukozy we krwi. Każdy posiłek powinien w swoim składzie zawierać produkty bogate w węglowodany złożone - pieczywo żytnie, kasze, ryż brązowy, warzywa. Z nich stopniowo uwalniana jest glukoza i nie występują wahania glukozy.
Ponadto zgłoś się do lekarza w celu wykonania krzywej cukrowej czy nie rozwija się u Ciebie cukrzyca lub insulinooporność.
Pozdrawiam,
Aneta Kościołek

WItam, proszę zgłosić się do lekarza i zrobić "krzywą cukrową". Jeśli w badaniach wyjdzie wszystko dobrze to proszę udać się do dietetyka.
Pozdraiwam

Może to świadczyć o niewłaściwej diecie, zbyt małej ilości kalorii lub nieprawidłowo skomponowanych posiłkach. Nieprawidłowe żywienie może prowadzić do niedoborów witamin i minerałów m.in. magnezu i powodować w/w objawy. Jeśli pominiesz śniadanie, w ciągu dnia będą ci dokuczały ospałość, senność, rozdrażnienie i kiepskie samopoczucie. Twoje zdolności intelektualne również ulegną obniżeniu.
Trzęsące ręce tzw. tremor rąk mogą być wynikiem dużego spadku cukru we krwi - hipoglikemii. Radziłabym oznaczyć poziom glukozy we krwi i wykonać krzywą cukrową. Poza tym objaw ten może świadczyć o nadczynności tarczycy. Należy oznaczyć poziom hormonów tarczycy. Pozdrawiam