Zdrowe przytycie w wieku 30 lat

witam mam 30 lat waze 42kg wzrost 165 prosze pomoc mi w przytyciu

Prawidłowo przygotowane dla Pani zalecenia żywieniowe są zależne od informacji dotyczącej oceny stanu odżywiania organizmu i badań ogólnolekarskich (aktualny stan zdrowia). Ocena stanu odżywiania za pomocą parametru BMI, wykazuje stan wychudzenia. Dlatego należy pilnie skontaktować się ze specjalistą w celu ustalenia, co jest przyczyną zaistniałej sytuacji, a następnie wprowadzić indywidualnie opracowaną dietę.

Jeśli jest Pani w pełni zdrowa i waga nie jest spowodowana chorobą, to trzeba zwiększyć kaloryczność, ilość i regularność posiłków. Jeść 4-5 razy dziennie co ok 3 godziny. Oczywiście kaloryczność musi zwiększać Pani stopniowo. Najlepiej jakby Pani napisała przykładowy jeden dzień jak Pani je i o których godzinach, wtedy będzie można wytknąć błędy żywieniowe. Starać się jeść dużo mięsa, ryb, warzyw, owoców. Zacząć dzień od obfitego śniadanie, najlepiej do pół godziny po przebudzeniu (jeśli lubi Pani pospać to wstać na posiłek, tak żeby ten pierwszy był ok 7-8, żeby zdążyć zjeść do końca jeszcze ze 3). Starać się dobierać węglowodany wartościowe: makaron durum, ryż brązowy lub basmanti, płatki owsiane, chleb żytni. Musi Pani kontrolować wagę i obserwować swój organizm. Powodzenia