Zdrowie ciąży po stosowaniu antykoncepcji hormonalnej

Przyjmowalam antykoncepcje przez 3 lata, odstawilam niedawno czy jest ryzyko ze gdy zajde w ciaze dziecko moze urodzic sie chore gdyz przyjmowalam tabletki antykoncepcyjne? Czy lepiej poczekac jakis czas zanim organizm sie oczysci z hormonow czy nie ma koniecznosci czekania po odstawieniu tabletek zanim zaczniemy starac sie o dziecko?

Milena Lubowicz

Przyjmowana przez Panią antykoncepcja nie będzie miała wpływu na zdrowie dziecka. Proszę się tym nie niepokoić. Zwykle zaleca się około 3-4 miesiące przerwy między ostawieniem antykoncepcji a staraniami o dziecko.
Pozdrawiam