Zdrowy styl odżywiania a niska waga ciała

Czy to ED? Od kilku miesięcy 'sfiksowałam' na punkcie zdrowego stylu życia, dużo ćwiczę, ok.5-6razy/tydz. po 45-60m. Zmieniłam dietę na zdrowszą, ale stopniowo redukowałam ilość pożywienia, ale jadłam regularnie 5 razy/dzień co 3-4h tylko, że mało. Dziś się zważyłam i omal mi oczy nie wyskoczyły - 42 kg/160 cm! Jak to się stało.. wiem, że muszę przytyć, ale nie chcę być taka jak kiedyś(51kg), co mam robić, jak jeść, co i ile? Zakładając umiarkowane ćwiczenia 3 razy/tydz? Proszę o pomoc:(

Witam,

Trudno jest postawić diagnozę po tak pobieżnych informacjach.
Co znaczy "zmieniłam dietę na zdrowszą".... Wszystko zależny jakie ilości i co Pani zaczęła jeść.
Proponuję wybrać się do specjalisty, który pomoże rozwiązać problem.

Dr Agata Cezari Dietetyk, Wrocław

trudny z Pani przypadek, polecam podyktowany dla Pani, stworzony na podstawie 36 badań z krwi żylnej program żywienia metabolic balance. Dlaczego? bo coś musi być nie tak, skoro taki efekt się pojawił. Opiekun od nowa nauczy Panią podaży pokarmów w odpowiedniej kolejności i o odpowiedniej porze, będą one dopasowane dosłownie co do gatunku rośliny czy rodzaju białka, wyliczony i kompletny. Zapewni brak efektu jojo, ale przede wszystkim JEST BEZPIECZNY, klinicznie potwierdzony!
a teraz proszę się zastanowić, czy nie warto było by zrobić badań...ocenić poziom wapnia, białka całkowitego, zwykłej morfologii, stanu Pani tarczycy, która nam kobietom, najczęściej zatruwa życie...
Wszelka praca, której ja podejmuję się z pacjentem jest oparta o wyniki z krwi żylnej...dlatego śpię głęboko w nocy, jest bezpiecznie dla mnie i przede wszystkim dla pacjenta.
pozdrawiam serdecznie!

Witam, intensywną aktywność fizyczna przy zdrowej, ale niskokalorycznej diecie nie można nazwać zdrowym stylem życia. Waga 51 kg przy wzroście 160 cm byłaby jak najbardziej dla Pani prawidłowa. W tej chwili jest Pani niedożywiona. Właściwie zbilansowana dieta pod względem kaloryczności, proporcji białka, tłuszczu, węglowodanów, witamin i składników mineralnych w połączeniu z ćwiczeniami nawet 6 razy w tygodniu dałaby wyraźne korzystne efekty dla sylwetki, kondycji i samopoczucia. Tymczasem doprowadziła Pani siebie do stanu niedożywienia, gdyż intensywne często odbywające się treningi znacznie zwiększyły Pani zapotrzebowanie na energię. W momencie kiedy nie dostarczyła jej Pani w diecie, organizm czerpał ją nie tylko z zapasów tkanki tłuszczowej, ale również z mięśni. Nie należy bać się jedzenia. Chudość dobrze nie wygląda. Zachęcam do skorzystania z usług dietetyka, który ułożyłby Pani dietę sprzyjającą budowaniu mięśni. Trzeba też pamiętać, że mięśnie ważą więcej niż tkanka tłuszczowa, dlatego mimo zwiększenia masy ciała będzie Pani wyglądać szczupło, a jednocześnie zdrowo. Serdecznie pozdrawiam, Anna Brinken.