Zdrowy tryb życia: jaką dietę stosować?

Witam! Mam pytania: 1. Jakie ćwiczenia pozwolą zrzucić tłuszcz z brzucha i ud? W jakiej porze dnia je wykonywać? Nie mam czasu na bieganie. 2. Chciałabym też zdrowo się odżywiać, lecz nie planuję jadłospisu. Jem w szkole, a gdy wracam, to mam ochotę zjeść wszystko. Jak to ograniczyć i czym zastąpić? W domu mam do dyspozycji głównie pomidory, pomarańcze, marchew i sałatę. Jestem uczulona na nabiał.

ponad rok temu

Witam,

Przede wszystkim powinnaś zacząć prawidłowo się odżywiać, czyli unikać produktów przetworzonych i tuczących – produktów typu fast food, gotowych dań, słodyczy, napojów gazowanych i słodzonych soków. Zacznij dzień od śniadania, które napędzi Twój metabolizm na cały dzień. Posiłki spożywaj w równych odstępach czasu mniej więcej, co 3 godziny. Posiłki powinny być małe objętościowo i pełnowartościowe. Jedz produkty pełnoziarniste, półtłusty i chudy nabiał, chude mięso i drób, ryby, orzechy, warzywa i owoce. Nie zapominaj o piciu, co najmniej 2 l wody niegazowanej dziennie. Czasami wystarczy wyeliminować podstawowe błędy żywieniowe, aby powrócić do dawnej masy ciała.

Jeśli chodzi o ćwiczenia, wykonuj je minimum 3 razy w tygodniu po 40 minut. Zacznij od ćwiczeń siłowych, po czym po 15 minutach przejdź do ćwiczeń tlenowych (rower, jogging czy pływanie). Pamiętaj, że nie powinno się stosować popularnych diet odchudzających, które są niekorzystne dla naszego organizmu. Stosując się do powyższych zaleceń masa ciała będzie spadała powoli, ale za to będzie to utrata skuteczna i bezpieczna.

Pozdrawiam