Zęby zatrzymane a ból dziąsła

mam 30 lat czy mozliwe aby całkowicie zatrzymana ósemki dopiero teraz się aktywowala. Od roku czuje dyskomfort podczas polykania w okolicy migdalka po stronie zatrzymanego zęba, po wielu wizytach u laryngologów stwierdzono ze mam w kieszeniach migdalkowych takie biale kulki. czy to one mogą zawadzać z jednej czy to wina zębów. całkowicie zatrzymane zęby mam z jednej strony na górze i dole. dziasla nie bolą, jak nacisne na dziaslo za 7 czuje lekkie rozpieranie. problem z gardlem trwa rok.

Zęby mądrości mogą jak najbardziej aktywować się po 30stym roku życia bądź nawet i później. Objawy kliniczne które Pan podaje mogą wskazywać na zespół utrudnionego wyżynania zęba mądrości stąd mogą pojawiać się dolegliwości bólowe okolicy gardła po stronie zęba zatrzymanego oraz dolegliwości palpacyjne za 7.

Aby w pełni zdiagnozować u Pana problem należy dokonać diagnostyki RTG
stomatologicznej która pozwoli dokładnie określić położnie zęba i odpowiedzieć na pytanie czy to on jest przyczyną Pana dolegliwości. Nawet jeżeli okaże się, że nie w tym tkwi problem należy kontrolować te zęby gdyż mają one tendencje doz mian patologicznych– co zaniedbane może spowodować duży problem i niepotrzebny ból.

Radzę odbyć konsultację u chirurga stomatologicznego bądź szczękowo – twarzowego aby rozwiać Pańskie wątpliwości ponieważ problem trwa zbyt długo.

Powinien Pan zgłosić się do chirurga stomatologicznego - przeprowadzi diagnostykę ( też RTG ) i jeżeli przyczyną obecnego stanu będzie zatrzymany ząb, wdroży właściwe postępowanie.