Żelazo i magnez w jednym preparacie

Nutri Drink zawiera żelazo i magnez-- czy to ma sens jeśli magnez zażywany razem z żelazem powoduje, że nie wchłania się ani żelazo, ani magnez?

Dzień dobry :)

Produkty typu Nutridrink są przeznaczone w szczególności dla osób niedożywionych w różnych stanach chorobowych, dlatego ich skład powinien być odpowiedni pod względem zawartości składników odżywczych i ich wzajemnych proporcji. Rzeczywiście spożycie w nadmiarze niektórych składników może wpływać na zmniejszenie wchłaniania innych, natomiast zależy to od wielkości ich spożycia.

Idąc dalej Pani tokiem myślenia można by stwierdzić, że np. jaja lub orzechy również nie są odpowiednimi produktami w diecie (a przecież nie jest to prawdą), ponieważ są dobrym źródłem zarówno żelaza jak i magnezu. Te pierwiastki występują jednak w stosunku do siebie w odpowiedniej proporcji oraz w otoczeniu innych składników.

Mam nadzieję, że moja odpowiedź rozwiała Pani wątpliwości.

Pozdrawiam,
Beata Bondyra
DIETOLOGIKA