Zepsute zęby a swędzenie skóry

witam..mam kilka pytan do pani dermatolog... Czy zepsute zeby maja duzy wplyw na zwiekszenie swedzenia skory oraz czerwone plamy w wiekszosci na szyji i twarzy .. Czy alkohol rowniez moze zle wplywac na atopika... I ostatnie pytanie Czy leki antyhistaminowe w duzym stopniu wplywaja na lepsze samopoczucie osoby z AZS (u mnie nie widze znacznej roznicy )i czy mozna je stosowac bez przerwy np.przez caly rok... z gory dziekuje . Marian

W chorobach dermatologicznych wskazane jest wyeliminowanie ognisk poprzez dokładne wyleczenie zębów ; alkohol spożywany okazjonalnie nikomu nie szkodzi ; leki antyhistaminowe nalezy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza,który je ordynował.

Dzień dobry,
pytanie do dermatologa, tymczasem jako stomatolog muszę Panu powiedzieć, że zepsute zęby oznaczają próchnicę, martwe zęby i często z tym związane stany zapalne w szczęce, torbiele, zapalenie dziąseł, paradontozę. Wszystkie te schorzenia osłabiają nasz system immunologiczny i odbierają organizmowi siły potrzebne do walki z innymi problemami. Dlatego, nawet jeżeli nie ma dokładnie udowodnioneej, bezpośredniej zależności między chorą dolną szóstką i plamą na skórze, warto zadbać o zdrowie zębów i pozbyć się bakterii próchnicy i paradontozy z jamy istnej.