Zerwane ACL a rekonstrukcja

Mam zerwane ACL(20.10.15). Jestem nauczycielem akademickim w CM UMK w Bydgoszczy. Prowadzę zajęcia ruchowe ze studentami fizjoterapii, wszystkie formy: łyżwy, narty, tańce, gimnastykę, gry zespołowe itd. Moje życie to ruch. Lekarz po artroskopii kolana (2.11.15), stwierdził, że mam spróbować dalej żyć i pracować bez rekonstrukcji. Moi wszyscy fizjoterapeuci są innego zdania. Ja też jeszcze chcę żyć i pracować jako sprawna osoba. Proszę o radę czy powinnam mieć rekonstrukcję?

Witam,
u osób uprawiających sporty skręcające, w szczególności jeżeli mają objawy niestabilności stawu, wskazany jest zabieg operacyjny.
pozdrawiam,
Rafał Mikusek - ortopeda traumatolog