Zerwane więzadło ACL i MCL w wyniku urazu kolana

Witam .Po urazie kolana 8 pazdziernika (wypadniecie kolana podczas tanca) bol minimalny,gips na 1 dobe,na drugi dzien punkcja oraz orteza,zatrzyki przeciwzakrz.4 dni. Zrobione TK po tygodniu wykazalo zerwane wiezadlo ACL i MCL. W dniu dzisiejszym,po ponad misiacu od urazu lekarz zalecil: -calkowity zakaz stawania na chora noge -stabilizator cala dobe,noga prosta Kolejna wizyta za 6 tygodni. Moje pytanie jest jaki to ma sens skoro wiezadlo jest zerwane?

Ma to pewien sens tylko w przypadku, gdy lekarz widzi możliwość zagojenia zerwanego więzadła krzyżowego. Trudno ocenić leczenie bez badania i obejrzenia rezonansu.