Zerwane włókna mięśniowe łydki a jazda na łyżwach

Witam, ostatnio byłam na łyżwach. Niestety nie mogłam jeździć i szybko je zdjęłam ponieważ "kostniały" mi stopy. (Po 10 - 15 minutach jeżdżenia) Miałam mrowienie w palcach i bolało mnie śródstopie. Dziś byłam u ortopedy i okazało się, że mam zerwanych kilka włókien w łydkach (prawej i lewej) mięśnia brzuchatego, czy to może mieć wpływ? Byłam na lodowisku pierwszy raz od roku, może to jest przyczyna? Dodam, że łyżwy mam swoje od lat i porządne.

Szanowana Pani, jeżeli rozpoznano u Pani naderwanie mięsnia - przerwa w jeździe na łyżwach powinna wynosić min. 6tyg. Dalsze wskazania zapewne otrzymała Pani od leczącego ortopedy. Pozdrawiam