Zerwanie ACL a uprawianie sportu

Witam. Rezonans magnetyczny wykazał zerwanie ACL, czy operacja jest konieczna? Czy można normalnie uprawiać sport mimo, że normalnie funkcjonuję niestety czasem mam uczucie "uciekania w kolanie"

Nawracające uciekanie kolana jest wskazaniem do leczenia operacyjnego.
Bez operacji da się funkcjonować przy dobrej stabilizacji mięśniowej, jednak sporty wymagające szybkiej zmiany kierunku ruchu odpadają.
Każda ucieczka kolana to ryzyko dodatkowych uszkodzeń wewnętrznych stawu

Witam,
W sytuacji w której przebyła Pani uraz stawu kolanowego, odczuwa Pani niestabilność kolana, która potwierdza się w badaniu ortopedycznym, a do tego wynik rezonansu magnetycznego wskazuję na zerwanie więzadła krzyżowego przedniego, zabieg rekonstrukcyjny jest nieodzowny. Funkcjonowanie bez ACL w krótkim czasie spowoduję uszkodzenia chrząstki stawowej prowadzące do choroby zwyrodnieniowej.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii
Narządu Ruchu