Zerwanie kontaktów z teściami po ślubie

Jestem młodą mężatką, mieszkam u męża z jego rodziną. Po ślubie mój mąż zerwał kontakty z moimi rodzicami, jeżdżę do nich sama, a oprócz tego nie mogę ich zaprosić do siebie ( nie podoba się to mojej teściowej). Co mam w takiej sytuacji zrobić? Rozmawiałam z mężem o tej sytuacji że mnie to boli, on twierdzi że jakoś to rozwiąże ale tylko na tym się kończy. Tak to już trwa od 7 miesięcy.

Może warto spokojnie porozmawiać także z teściową? Dlaczego sobie tego nie życzy, co Pani czuje, jakie Pani widzi rozwiązania. Często rozmawianie bez "pośredników" przynosi więcej rozwiązań i pozwala uniknąć przekłamań (jak w "głuchym telefonie"), a także pozwala na bieżąco wyjaśniać niejasności.

Witam. Myślę, że warto jeszcze raz, już tak na spokojnie, porozmawiać z mężem o przyczynie zerwania kontaktów z Pani rodzicami. I uzmysłowić, że sprawia to Pani przykrość. Im później tym trudniej będzie się przełamać i pogodzić. Poza tym przyszłym dzieciom trudno będzie zrozumieć niesnaski w rodzinie. Podobnie z Pani teściową. Może warto jej pokazać odwrotną sytuację? Pozdrawiam