Zerwanie kontaktu przez chłopaka a druga szansa

czy warto wrocic do chlopaka który zerwal kontakt jak dowiedzial sie ze jestem dziewica a teraz probuje to naprawic. nigdy nie byl w powaznym zwiazku ma 25 lata. bo bal sie odrzucenia a ze mna zrobil podobnie tzn moze tez niepotrzebnie wzielam to za odrzucenie a potrzebowal czasu. zaraz po urwaniu kontaktu kazal swojemu koledze sie ze mna spotkac ja nic o nim nie wspominalam tamten tez a potem do mnie zadzwonil ale juz nie odbieralam telefonu

Dzień dobry.

O tym, czy warto wrócić do chłopaka, który mając 25 lat, zerwał z Panią z powodu Jej dziewictwa, zdecydować może tylko Pani.
Proponuję, by przeczytała Pani to, co sama napisała w swoim poście, tak, jakby czytała Pani wyznania innej, obcej osoby, co mogłoby pomóc w podjęciu dalszych decyzji.

Pozdrawiam.

Na pewno warto wszystko sobie wyjaśnić- przyczyny zachowań, motywacje, a takze emocje, które kierują takim zachowaniem. Może być tak, że było to jednorazowa ucieczka wynikająca a lęku i powrót do siebie- przy jednoczesnym postawieniu wyraźnych granic (dotyczących braku tolerancji dla tego typu zachowań)- ma szanse przynieść pozytywne rezultaty i dobrą relację. Jednak jeśli odrzucenie i lęk przed nim wynikały z zaburzeń (np osobowości) lub wcześniejszych doświadczeń i emocji, z którymi chłopak sobie nie poradził, podobne sytuacje mogą się powtarzać doprowadzając Panią do cierpienia i frustracji.

Witam,
Choć zachowanie chłopaka, które Pani opisała, do najdojrzalszych nie należy, myślę, że jeśli chce naprawić swój błąd, to warto dać mu szansę - porozmawiać, posłuchać wyjaśnień i przede wszystkim powiedzieć szczerze o swoich uczuciach związanych z tym zachowaniem. Chłopak boi się odrzucenia i zaangażowania, zapewne wynika to z jakichś jego wcześniejszych doświadczeń, może Pani zachęcić go do szczerej rozmowy na ten temat. Z drugiej strony ważne jest też, aby pilnować własnych granic, jeśli sytuacja odrzucenia powtórzy się, może to oznaczać, że postępowanie chłopaka to pewien "schemat", który jest silniejszy od niego i wtedy związek a nim może być dla Pani dużym wyzwaniem, warto się zawczasu zastanowić, czy jest Pani gotowa je podejmować.
pozdrawiam serdecznie
Agnieszka Erbel