Zerwanie kontaktu z rodziną byłego partnera

witam, mam problem ponieważ rodzina i znajomi mojego byłego chłopaka nie odzywają się do mnie i zerwali całkowity wszyscy kontakt, byłam z chłopakiem ponad 2 lata często się z nim kłociłam, po tym jak zerwał po ms miał inną już a swoim rodzicą i znajomym powiedział moje tajemnice oraz wyolbrzymił wszystkie moje błedy. Starałam się rozmawiać z jego rodzicami, ale myśle, że oni już nie chcą abysmy byli razem, jego znajomi mają złe zdanie o mnie. Dlaczego on tak postąpił i z miłości znienawidzil?

Witam, nie ma powodu aby włączać rodziców byłego chłopaka w sprawy między Państwem, nie dziwię się, że unikają kontaktu. Co do wspólnych znajomych, czy raczej JEGO znajomych, to rzeczywiście przykra sprawa, trudne chwile często pozwalają nam zweryfikować innych ludzi, na tych którzy są prawdziwymi przyjaciółmi i tych,dla których jak się okazuje jesteśmy niewiele warci. Myślę,że w sytuacji w jakiej się Pani znalazła warto oprzeć się przede wszystkim na SWOICH znajomych. Zachęcam do kontaktu ze swoimi bliskimi, wyjść, rozmów, nie ma sensu pozostawać samej w trudnych chwilach, może oni pomogą zrozumieć co złego się działo miedzy Wami i dzięki temu wyciągnie Pani jakieś wnioski z tej sytuacji?Pozdrawiam

Dzień dobry!
Niestety różnie radzimy sobie z rozstaniem. Można uznać - na dość dużym poziomie ogólności - że osoby dojrzałe, z prawidłową strukturą osobowości, nawet w trudnej sytuacji konfliktu potrafią postrzegać drugą osobę jako złożoną z wad i zalet, a nie jedynie w czarnych barwach. Niektórzy ludzie stosują mechanizm, o którym Pani wspomniała, czyli z miłości "przechodzą" w nienawiść, zaczynają dewaluować byłego partnera, bo umniejszając jego wartość, łatwiej im przeżyć stratę związaną z rozstaniem.
Można więc spróbować pomyśleć o zachowaniu eks partnera jako o - być może - jedynym możliwym dla niego sposobie reagowania, niezwiązanym bezpośrednio z Panią.