Zerwanie przyczepu udowego ACL z retrakcją kikuta więzadła w stronę dystalną

Proszę o analizę mojego wyniku rezonansu kolana. Wynik MR: Zerwanie przyczepu udowego ACL z retrakcją kikuta więzadła w stronę dystalną. Zmniejszony kąt przebiegu PCL z cechami niestabilności ku tyłowi w stawie udowo-piszczelowym. Zwapnienie w przyczepie ścięgna m.podeszwowego średnicy 7mm.

Szanowny Panie, opis sugeruje konieczność wykonania zabiegu polegającego na rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego przy zgodności tego opisu z objawami klinicznymi podczas Pana badania fizykalnego.