Zerwanie więzadła i wysunięcie dysku a drętwienie nogi i ból

Witam mam problem z kręgosłupem lendzwiowym na odcinku l5-s1 zerwało mi się więzadło z prawej stronie przez co wysunął mi się dysk który naszed na drugi i przepukliny pomiędzy krengowa przez co dretwieje mi prawa noga i odczuwam byle i obrzenkniecie w okolicy dysku nieraz wstać na nogę nie mogę Proszę o poradę co dalej robić neurochirurgii mam w marcu A jakie leczenie mnie czeka .

Witam,

Z całą pewności Pana przypadek wymaga szerszej diagnostyki. Niestety w oczekiwaniu na odległy termin proponuję udać się do lekarza prywatnie lub wybrać fizjoterapeutę, który przeprowadzi testy i będzie mógł Pana nakierować na dalsze postępowanie. Może zostać zlecone leczenie farmakologiczne oraz rehabilitacja. Rozumiem, że diagnoza zerwania więzadła została postawiona na podstawie diagnostyki obrazowej, tak? Wszystko zależy od Pańskich objawów klinicznych i stopnia uszkodzenia dysku.