Zerwanie więzadła w stopie i opuchlizna

Dobry wieczór, Od tygodnia doskwiera mi ból stopy. Jest to ból przedniej części podbicia stopy. Ból występuje przy chodzeniu. innymi objawami jest opuchlizna na górnej części stopy przed palcami i mam wrażenie jakby bolały mnie kości. Byłam z wizytą u lekarza i stwierdził zerwane więzadła i przepisał mi altacet. Wizyta trwała nie więcej niż 5 minut. Czy oprócz smarowania maścią mogę w inny sposób sobie pomóc? Z czym się wiążę zerwanie więzadeł w tej części stopy? Będę wdzięczna za odpowiedź.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy mogą wskazywać na uszkodzenia tkanek miękkich czy stan zapalny. Proszę kontynuować zaleconą terapię. W przypadku braku poprawy konieczna będzie wizyta kontrolna u lekarza.