Zerwany mięsień prosty brzucha

Witam. Od 5 miesiecy borykam sie z zerwanym/nadciagnietym miesniem prostym brzucha. Ból już jest znacznie mniejszy niż wczesniej, ale nie mogę cwiczyc na siłowni, bo ciągle to wraca. Wyczuwam tak jakby podskórny rozstęp około 3cm na lewo od pępka i ok. 5cm na prawo. Czy mam po prostu przeczekać, nie podnosić wiekszych ciezarów, robić okłady z lodu ? I czy jest możliwość zszycia mięśnia bezpłatnie ? Dziękuję z góry :)

Niestety, jeżeli mięsień nie miał szans na zagojenie przez ciągłe ćwiczenie, to nic Pan nie wskura. Co do zszycia, wątpliwy efekt i nie umiem odpowiedzieć, czy NFZ daje takie możliwości wykonania na jego koszt.