Zespół Aspergera a obojętność dziecka

Witam mam córkę 11 letnią u której stwierdził lekarz 60 procent zespołu aspargela.Proszę mi doradzic czy to mozliwe ze to przez te chorobę corka jest czasami taka obojetna na pożądek w swoim pokoju ze nic jej nie przeszkadzamy dostajemy bialej gorączki a dla n iej nie ma problemu jest jej to obojetne.Nie wiem co mam robic czy jej pomoc to zrobic czy naciskac na nią moze naprawde nie potrafi

W przypadku zaburzeń ze spektrum autyzmu zdolność do empatii (rozumienia stanów emocjonalnych innych ludzi) jest często upośledzona. Tym, samym obojętność córki jest przejawem jej zaburzeń aspergerowskich. Zachęcam do podjęcia specjalistycznej terapii osób z zaburzeniami za spektrum autyzmu *( w którym obszarze także mieści się zespół Aspergera). Pomoże to córce funkcjonować i radzić sobie z relacjach społecznych, a Państwu w relacjach z Małą.