Zespół Aspergera i ADHD a stosowanie leku Medikinet

Witam mój syn ma Zespół Aspergera i Adhd,mam pytanie odnośnie nowego leku który przepisał mu lekarz "Medikinet 10mg"....czy to prawda że lek ten działa na około 3 godziny i jeśli ma mieć 2x1 to o której powinnam podać mu drugą,wspomnę że około 7.00 przyjmuje tabletkę od 8.00 ma zajęcia zwykle do 15.00 i nie ukrywam że jest w szkole problem na dalszych lekcjach,bo jakby tabletka przestaje działać a drugą podaje mu około 16.00 i potem jeszcze 1x dziennie dostaje około 18.00 "Torendo Q-tab 1mg"??

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Stosowanie leków i dawkowanie tylko do skonsultowania z lekarzem. Można spytać o leki o przedłużonym działaniu tak by nie było konieczności podawania w szkole czy w ciągu dnia.