Zespół Aspergera u 31-latka

Witam, mam 31 lat, z testów wynika że mam zespół Aspergera, leczyłem się u psychiatry na nerwice (ok rok, które przerwałem). Czytałem o Zespole Aspergera i widzę że te objawy mam, mam też problem że nie rozpoznaje ludzi na ulicy (nawet rodziny), w szkole miałem problemy (wysyłali mnie do poradni, psychologów). Gdzie powinienem się zwrócić w celu diagnozy, czy do psychiatry czy psychologa (psychiatra mi mówił że psychologowie to stwierdzają, znów psycholog że psychiatra powinien).

Warto poszukać ośrodka który zajmują się diagnostyką i leczeniem zaburzeń z kręgu autyzmu ( u osób dorosłych) w Pana okolicy. Oprócz pełnej diagnostyki będzie Pan także mógł podjąć psychoterapię lub terapię mającą na celu poprawę jakości życia.

Pański problem ze specjalistami i odsyłaniem to niestety smutna rzeczywistość związana z tym, że nadal zbyt mało specjalistów wie, czym jest ZA.
W Opolu ma Pan świetny ośrodek - Prodeste - w którym otrzyma Pan kompleksową pomoc (może to najbliżej) - lub niech przekierują Pana gdzieś w Pańskie okolice.
Ostateczną diagnozę wystawia psychiatra. Natomiast zorientowany psycholog powinien być w stanie na 95% zweryfikować Pańskie podejrzenia. W sumie najważniejsza jest terapia (dalsze postępowanie, które ma na celu w przypadku ZA opracowanie zbioru umiejętności do wyćwiczenia i wprowadzenie ich w życie, tak, by było Panu po prostu lżej).