Zespół Barlowa a leki na nadciśnienie

witam ,mam pytanie choruje na zespół barlowa fala zwrotna 1 stopnia , pco , cisnienie 160 /80 wdomu tylko 90 /70 lekarz chce mi przepisać leki na nadciśnienie a ja boje się że mi zaszkodzą ponieważ w domu jak mierze mam tylko 100 /70 więc jak mi lekarz przepisze leki to cisnienie mi jeszcze spadnie za bardzo ? skoro wdomu mam tylko 100 /80 boli mnie głowa . niewiem czy to od nadcisnienia czy od nerwicy lękowej prosze o odpowiedz czy moja nerwica moze byc od pco i zespolu barlowa ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Przede wszystkim powinna Pani dokonywać pomiaru ciśnienia w domu za pomocą atestowanego aparatu i we właściwy sposób. Jeśli wyniki badań będą znacząco odbiegać od pomiarów przeprowadzanych u lekarza to specjalista powinien rozważyć odstąpienie od leczenia. Występujące schorzenia mogły przyczynić się do powstania nerwicy.