Zespół Barlowa a wybór badania UGS

Witam! Mam zespół Barlowa... Chciałabym sobie zrobić badanie USG, gdyż ostatnie robiłam około 5 lat temu, a mam dość duże komplikacje neurologiczne związane z tym zespołem... Mam pytanie - czy badanie Dopplerem także miałabym zrobić? Czy jest ono raczej niepotrzebne? Z tego co widzę przychodnie mają często do wybory opcję - samo USG lub też USG Doppler... na które badanie powinnam się zdecydować, aby jednocześnie niepotrzebnie nie przepłacać jeżeli badanie jest ewentualnie niepotrzebne...

To zależy jakie badanie chce Pani wykonać - Zespół Barlowa - to wypadanie płatka zastawki mitralnej - do oceny serca służy badanie ECHO ( USG doppler ) - jest to pojedyńcze badanie wykonywane przez kardiologów.
Upraszczając : badania USG doppler - są badaniami dodatkowo oceniającymi naczynia i przepływ naczyniowy w różnych częściach ciała ( tętnice szyjne, kończyny dolne, brzuch ).