Zespół Barlowa z niedomykalnością zastawki mitralnej

Mam Haszimoto, zespół Barlowa z niedomykalnością zastawki mitralnej Ist. Miałam silne kołatanie serca i duszności. badania wykazały niedomykalnosć zast. aortalnej I st. tachykardie zatokową. Biorę Nedal i Atarax. Serce się uspokoiło, ale kręci mi się w głowie, przy "większym" wysiłku kołatanie znów się pojawia, z dusznością.. wystarczy 200m spaceru i już jest nie tak. Czy mała niedomykalność z takimi objawami kwalifikuje się do operacji? do kardiologa trafie dopiero po nowym roku..

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, niestety nie umiem tego ocenić bez wykonania i obejrzenia ECHO serca i innych zaawansowanych badań. Zalecam taka analizę przez kardiologa. Pozdrawiam