Zespół cieśni nadgarstka a niedoczynność tarczycy

Witam, 12 lat temu miałam usuniętą tarczycę.Pozostała mi tylko niewielka część lewego płata.Przez cały czas od operacji biorę Eutyrox 75 .Wyniki badań mam przez cały ten czas dobre . W trakcie badania o uznanie u mnie choroby zawodowej zespołu cieśni nadgarstka ( jestem księgową i pracuję cały czas przy komputerze) lekarz neurolog stwierdził ,że moja choroba może być spowodowana niedoczynnością tarczycy.Czy jest to potwierdzone medycznie ?Zaznaczam ,że nie mam nadwagi, obrzęków itp.

Witam!
Owszem, niedoczynność tarczycy jest wymieniana wśród schorzeń, które mogą predysponować do wystąpienia objawów zespołu cieśni nadgarstka (ZCN). Wiąże się to najprawdopodobniej z tendencją do zatrzymywania wody w organizmie u osób z niewyrównanymi zaburzeniami funkcji tarczycy. ObjawyZCN mogą się cofać w miarę wyrównania gospodarki hormonalnej. Jeśli jednak leczy się Pani od lat i ma prawidłowy poziom TSH to bardziej prawdopodobny wydaje się związek ZCN z wykonywaną przez Panią pracą.