Zespół cieśni ręki a praca

Witam. Mam pytanie stwierdzono u mnie zespol ciesni lewej reki mzm miec zabieg ale terminy na marzec kwiecien co sie stanie jak do tego czasu bede pracowac dalej? Szyje tapicerke.

Szanowny Pacjencie,
dolegliwości w zespole cieśni nadgarstka wynikające z ucisku nerwu rozwijają się zwykle w długim okresie czasu. Rzadko zdarza się gwałtowny rozwój choroby. Tym niemniej nie należy odkładać decyzji o zabiegu na okres dłuższy niż kilka miesięcy od czasu postawienia konkretnego rozpoznania. Przypuszczam, że kilkumiesięczna zwłoka w Pańskim przypadku nie spowoduje znacznego pogorszenia stanu ale z chwilą zauważenia zaostrzenia dolegliwości należy szukać możliwości rozwiązania problemu niezwłocznie.