Zespól Cushinga i gruczolaki kory nadnerczy

Stwierdzono u mnie zespół cushinga-mam dwa gruczolaki kory nadnerczy i całe nadnercza będą wycinane. Czy lek Signifor będzie ratował mi wtedy życie? Czy jest jakaś alternatywa innego leku?Co z moimi hormonami wtedy będzie? Jak organizm sobie poradzi bez nadnerczy?Proszę o odpowiedż bo strach o życie nie pozwala mi normalnie funkconować.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, lek Signifor będzie Pani otrzymywała do czasu operacji, jest to lek hamujący wytwarzanie hormonów. Po operacji dostanie Pani leki hormonalne, które zastąpią funkcję nadnerczy i najprawdopodobniej będzie musiała je Pani przyjmować do końca życia. Pozdrawiam.