Zespół jelita drażliwego a odżywianie

Dzień dobry. U mojego chłopaka zdiagnozowano zespół jelita drażliwego. Dużo czytaliśmy na ten temat w internecie co może jeść, a czego nie. Lekarz rodzinny i lekarz który zdiagnozował chorobę wytłumaczył "trochę" o chorobie. W internecie jest bardzo dużo informacji ale często na jeden stronie jest napisane, że dany produkt może jeść a na drugiej stronie, że nie może. Proszę o pomoc. Ewelina

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

dieta jest różna w zaleznosci czy wystepuje postać zaparciowa czy biegunkowa. Zaleca się aby dieta była ułożona indywidualnie w zalezności na jakie produkty pacjent źle reaguje - proszę skonsultować się z dietetykiem który dobierze dietę.

Pozdrawiam

Witam,

w internecie znajdzie Pani z pewnością bardzo wiele sprzecznych informacji. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i w zależności od tego jaka postać jelita drażliwego występuje u Pani chłopaka. Zalecam wizytę u dietetyka.
W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk

Sposób odżywiania jest zależny od formy IBS, czy jest ona zaparciowa, biegunowa, czy pojawiają się wzdęcia. Często sama dieta daje mały efekt, warto zaleczyć również jedną z przyczyn choroby, zaburzona mikroflorę jelit. Polecam badanie Micro Flora Scan VitaImmun