Zespół jelita drażliwego a sposoby na burczenie i przelewanie w brzuchu

Witam, mam 25 lat jeżeli od kilku lat mam problem z trawieniem i zdiagnozowano u mnie zespół jelita drażliwego dostawałam tabletki które miały pomoc ale to pomagało tylko na miesiąc co moge zrobic zeby zmniejszyć albo zniwelować to przykre burczeniu w brzuchu, przelewanie sue. Nie ukrywam ze chciałabym studiować keszcze ale każdy wykład był dla mnie bardzo stresujący bo zapadają cisza a ja bałam sue ze moje jelita zaczną głośno pracowac, w spotkaniach rowarzystkich tez bardzo mnie to ogranicza?

Witam, w przypadku zespołu jelita drażliwego w celu zmniejszenia towarzyszącym objawom można sobie pomóc stosując odpowiednią dietę. Dieta powinna być zindywidualizowana, polegającą na unikaniu produktów, które wywołują dolegliwości. Dlatego bardzo ważna jest wcześniejsza obserwacja jakie produkty nam szkodzą, a po których czujemy się dobrze. Należy dobierać produkty w zależności od występującej postaci IBS – zapraszam po więcej informacji na: http://nvit.pl/blog/32-zespol-jelita-drazliwego Pozdrawiam, Łasek Natalia