Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 0 1 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zespół jelita drażliwego, wodnisty stolec i uczucie pełności

Witam. Choruję na IBS zespół jelita drażliwego stwierdzono to w szpitalu na oddziale kolonoskopia i gastroskopia ok USG wszystko w porządku pasaż jelita ok. jednak objawy jak miałem to mam dalej, czyli rano przed pracą musze skorzystać z WC pare razy po czym boli mnie brzuch jakaś chwile, wieczorem uczucie pelnośći i gazy. brak normalnego slolca stolec wodnisty, zauważam też jakiś śluz na papierze. Leki jakie biore to duspatalin retard raz w południe, rano loperamid pół tabletki i doxepine.
MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu

Szanowny Panie! Opisane objawy z dużą mocą wskazują na IBS, szczególnie w sytuacji, gdy badania dodatkowe są prawidłowe. Być może powodem trwających dolegliwości są sytuacje stresowa w domu/pracy lub szybki i nieregularny tryb życia połączony z niewłaściwą dietą. Zalecam wizytę u lekarza POZ lub gastroenterologa. Lekarz zbierze dokładny wywiad, zbada Pana i ustali dalsze postępowanie diagnostyczne lub lecznicze.

Specjalista chirurgii ogólnej. Odpowiedź zredagował: Przemysław Zarzeczny w ramach Akademii abcZdrowie.pl.
0
Ewa Kozłowska Dietetyk, Warszawa
81 poziom zaufania

Witam serdecznie,

warto też zastosować dietę - powinen Pan odczuć ulgę przy odpowiednim doborze żywienia.

Pozdrawiam

Dietetyk z ponad 20-letnim stażem. Kierownik Poradni Dietetycznej w Warszawie.
0

Takie objawy świadczą o tym że w jelitach jest stan zapalny i zaburzenia flory jelitowej - to trochę jakby Pan miał infekcję jelitową, która jest przewlekła. Podstawą terapii są probiotyki. Należy najpierw zdiagnozować jakiego rodzaju mamy problem, a potem dobrać odpowiednie probiotyki terapeutyczne. Trzeba też wykluczyć kwestie kandydozy przewodu pokarmowego - to bardzo ważne. Badanie stanu zapalnego jelit robimy w Belgi , a w naszym ośrodku dobieramy odpowiednią terapię probiotykową. Zapraszam na konsultację.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety