Zespół jelita drażliwego, wodnisty stolec i uczucie pełności

Witam. Choruję na IBS zespół jelita drażliwego stwierdzono to w szpitalu na oddziale kolonoskopia i gastroskopia ok USG wszystko w porządku pasaż jelita ok. jednak objawy jak miałem to mam dalej, czyli rano przed pracą musze skorzystać z WC pare razy po czym boli mnie brzuch jakaś chwile, wieczorem uczucie pelnośći i gazy. brak normalnego slolca stolec wodnisty, zauważam też jakiś śluz na papierze. Leki jakie biore to duspatalin retard raz w południe, rano loperamid pół tabletki i doxepine.

Szanowny Panie!
Opisane objawy z dużą mocą wskazują na IBS, szczególnie w sytuacji, gdy badania dodatkowe są prawidłowe. Być może powodem trwających dolegliwości są sytuacje stresowa w domu/pracy lub szybki i nieregularny tryb życia połączony z niewłaściwą dietą.
Zalecam wizytę u lekarza POZ lub gastroenterologa. Lekarz zbierze dokładny wywiad, zbada Pana i ustali dalsze postępowanie diagnostyczne lub lecznicze.

Takie objawy świadczą o tym że w jelitach jest stan zapalny i zaburzenia flory jelitowej - to trochę jakby Pan miał infekcję jelitową, która jest przewlekła. Podstawą terapii są probiotyki. Należy najpierw zdiagnozować jakiego rodzaju mamy problem, a potem dobrać odpowiednie probiotyki terapeutyczne. Trzeba też wykluczyć kwestie kandydozy przewodu pokarmowego - to bardzo ważne. Badanie stanu zapalnego jelit robimy w Belgi , a w naszym ośrodku dobieramy odpowiednią terapię probiotykową. Zapraszam na konsultację.