Zespół lękowo-depresyjny a leki ziołowe

Witam serdecznie :0 Proszę o odpowiedz na kilka nurtujących mnie pytań. Otóż kilka lat leczyłam się na zespół lękowo-depresyjny. Okazało się że lekarstwa nie dały korzystnych rezultatów, myślę że przyczyniła sie do tego moja nadmierna reaktywność organizmu, wrażliwość oraz utrwalony charakter zaburzeń lękowych. Mam też objawy somatyczne. Myślę o preparatach ziołowych na bazie kozłka lekarskiego np Labofarm-jaką dawkę mogę stosowac przy silnych lękach? A może jakieś inne preparaty są skuteczne?

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
główną metodą leczenia zaburzeń lękowych jest psychoterapia, proszę skontaktować się z psychoterapeutą w swoim mieście i umówić się na spotkanie. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności.
Pozdrawiam

Proponuję udać się na konsultację do psychiatry. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie Pani objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.