Zespół lęku uogólnionego i stosowanie Elicea

Witam. Stwierdzono u mnie zespôł lęku ogólnionego. F 41.1 Chodzę na psychoterapię, zażywam Elicea. Czy powinnam jeszcze coś zrobić by móc sobie pomôc? Bardzo proszę o poradę. Pozdrawiam

Dzień dobry,

Jest Pani pod opieką - jak rozumiem - lekarza psychiatry oraz psychoterapeuty/psychologa i dobrze będzie, jeśli Pani porozmawia z nimi o swoich wątpliwościach, pytaniach.

Witam,
sugeruję, by porozmawiała Pani o swoich wątpliwościach i potrzebie dodatkowej pomocy ze swoim psychoterapeutą.

Pozdrawiam serdecznie

W przypadku zaburzeń lękowych psychoterapia jest najlepszą metodą radzenia sobie.
Dodatkowo warto zapewnić sobie wsparcie bliskich, a także zadbać o siebie w takim sensie, by jak najlepiej wykorzystać czas terapii i jak najwięcej z niej wynieść.

Witam,
robi już Pani bardzo dużo, myślę, że wystarczająco. Zapewne nie muszę Pani nawet mówić, że w tej chwili ważne są dwie rzeczy, aktywny udział w psychoterapii, praca nad sobą i jeszcze tylko cierpliwość, może także, a może nawet przede wszystkim - cierpliwość dla siebie :) Myślę, ze jest Pani na dobrej drodze. Pozdrawiam.