Zespół napięcia przedmiesiączkowego i zaburzenia nastroju

Witam niestety ja pms mam co miesiąc bóle piersi bóle głowy zawroty już conajmniej tydzień przed okresem ale najgorsze są zmiany nastroju nawet depresja co mogę zrobić aby zmniejszyć te objawy a do tego okres mam 1 dzień normalny a potem 4 dni plamienie i od jakiegoś czasu się wydłuża już mam co 36 dni

Witam,

Proszę pójść do lekarza ginekologa-endokrynologa, może uda się poprawić Pani funkcjonowanie lekami, hormony mają również znaczenie, jeśli chodzi o nasze funkcjonowanie emocjonalne. Badania i dzięki temu dobrane leki mogą pomóc wyrównać nastrój.
Jeśli poza problemami natury fizycznej czuje Pani, że sposób w jaki reguluje Pani emocje i swoje nastroje jest nieefektywny to zachęcam do konsultacji u psychoterapeuty.
pozdrawiam

Osobista wizyta u ginekologa i wykonanie badań hormonalnych mogą pomóc Pani w tym problemie. Jedynie odniesienie się do poziomów hormonów może pomóc w zrównoważeniu i zniwelowaniu tych objawów. Pozdrawiam.